Jak działa podświadomość? Wykorzystaj jej moc, by spełniać marzenia.

Jak działa podświadomość? Wykorzystaj jej moc, by spełniać marzenia.

Umysł ludzki funkcjonuje podobnie jak komputer. Możesz czerpać z jego zasobów, ale również programować go według swoich potrzeb. Dowiedz się jak działa podświadomość, a osiąganie celów stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Czym jest podświadomość?

Jest to jeden z trzech elementów jaźni obok świadomości i nadświadomości. Każdy z nich odgrywa swoją rolę, a pomiędzy nimi przepływają informacje, obrazy oraz następuje stała korelacja.

Podświadomość, w przeciwieństwie do świadomości, nie posiada wolnej woli, nie poddaje analizie ani ocenie tego, co do niej dociera. Doskonale wykonuje polecenia, jednak nie weryfikuje ich słuszności. Jest niczym ślepy żołnierz, który bezgranicznie ufa swojemu przywódcy. Słucha uważnie zapamiętuje każdą informacje. Podświadomość ma ogromną pojemność, dzięki czemu jest w stanie przechować wszelkie doświadczenia, uczucia oraz przeżycia. Zapisuje na swoim dysku nawet to, czego świadomość nie zarejestrowała, co umknęło jej uwadze.

To dzięki podświadomości odczuwamy emocje: radość, strach, podniecenie, smutek. Jednocześnie stanowi ona źródło kreatywności, odpowiada za impulsywność i spontaniczne działania. Jest to obszar umysłu, który sprawia, że robimy coś bez zastanawiania się nad tym. Pewnie zdarzyło Ci się kiedyś zamknąć drzwi na klucz, a po chwili wrócić, by sprawdzić bo nie zarejestrowałeś tej czynności. To samo się dzieje, gdy kierując autem, prowadzisz jednocześnie ożywioną rozmowę z pasażerem. Wciskanie pedałów, zmiana biegów, operowanie kierownicą, wszystkie te ruchy wykonujesz podświadomie, tak samo jak oddychanie.

Programowanie podświadomości

Umysł ludzki działa niczym komputer, zatem poza zapisywaniem na nim danych, można go z łatwością zaprogramować. Jak tego dokonać?

Przede wszystkim musisz mieć na uwadze, że w Twojej podświadomości wyrośnie wszystko, co zostanie zasiane. Jeżeli pozwolisz na to, by dotarły do niej nasiona chwastów, gdy wyrosną, mogą przesłonić wszystko inne. Dlatego tak ważnym jest pozytywne myślenie, pozytywne opinie o sobie samym, a także otaczanie się ludźmi, którzy dobrze się o Tobie wyrażają. Nie mów nigdy: „jestem do niczego/nie uda mi się/ciamajda ze mnie/jestem leniwy”. Gdy podświadomość odbierze taki przekaz z góry, przyjmie go jako prawdę i tradycyjnie zrobi wszystko, by pokazać, że się nie mylisz.

Pozytywne polecenia – wysyłaj je do swojego podświadomego umysłu, tylko pamiętaj, by nie używać przeczenia „nie”, bo on go nie zrozumie. Zamiast „nie chcę być gruby”, powiedz „schudnę”. Co niezwykle ważne, musisz wierzyć w moc swojej podświadomości, w to, że działa, że zaprowadzi Cię tu, gdzie chcesz.

Wizualizacje – wyobraź sobie, że osiągnąłeś już to, czego pragniesz. Zamknij oczy, odpręż się i zobacz siebie w konkretnej sytuacji. Przyjrzyj się jak bardzo jesteś szczęśliwy, zwróć uwagę na szczegóły. Jeżeli marzysz o domu, zaplanuj jak ma wyglądać, zobacz jak siedzisz na tarasie, poczuj ciepłe promienie słońca na skórze i zapach kwiatów. Im więcej detali, tym mocniejszy będzie zapis.

Rysunek – dobrym sposobem jest przelanie marzenia na papier. Nawet jeśli nie jesteś wybitny w tej dziedzinie, rysuj tak, jak potrafisz, a następnie podpisz.

Afirmacje – powtarzaj sobie tak często, jak to możliwe, że jesteś wartościowym człowiekiem, zasługujesz na szczęście, a Twój umysł pomoże Ci je osiągnąć.

Działaj tu i teraz – oczywiście samo pozytywne myślenie raczej nie przyniesie efektów, szczególnie że nasze lata są jednak policzone. Zastanów się co możesz zrobić, by przybliżyć się do spełnienia swoich marzeń i zrób to.

Jak podświadomość działa u mnie?

Jeszcze na studiach, kiedy zupełnie nie wiedziałam kim będę jak dorosnę, zapadła mi w pamięć scena z filmu „Nigdy w życiu”. Główna bohaterka siedzi we własnym ogródku, w pięknych okolicznościach przyrody przed swoim nowo wybudowanym domem i odpisuje na listy czytelników gazety, w której pracuje. Oglądałam ten film wiele razy i niezależnie od tego, gdzie akurat mieszkałam, czy pracowałam, zawsze w tej scenie widziałam siebie. Nigdy nie powiedziałam sobie „o! to jest moje marzenie!”, co więcej, nie wyobrażałam sobie życia na wsi. Uwielbiam wieś, jednak zawsze uważałam, że na co dzień muszę mieszkać w mieście, bo tak się wychowałam, inaczej nie umiem. Jednak w moim umyśle dokonał się zapis, a dziś dotarło do mnie, że robię wszystko, by znaleźć się na miejscu Judyty. Zarabiam pisząc, mogę to robić z dowolnego miejsca na ziemi, a teraz pojawiła się poważna myśl o domu na wsi, o co jeszcze kilka lat temu bym siebie nie posądzała.

Jak widać, podświadomość działa, bez względu na to, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie. W moim przypadku sama wybrała to, o czym marzę i poprowadziła do miejsca, w którym się znajduję. Jestem jej za to niezwykle wdzięczna i zamierzam zadbać o to, by tego nie spieprzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *